Otelinizi Peptask İle Yönetin!

Share This Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Bir oteli yönetmek birçok sorumluluğu içerir. Öyleyse neden hepsini tek bir uygulamada birleştirmiyorsunuz? Otel operasyonlarınızı basitleştirmek için Peptask yazılımını kullanın.
Bir otel müdürü olarak, günlük hayatınızda üstesinden gelmeniz gereken çok sorumluluk vardır. Rezervasyonları yönetmek için bir yazılım, personelinizle ilgilenmek için başka bir yazılım ve check-in ve check-out yapan konuklar için başka bir yazılım kullanmak kafanızı çok karıştırabilir.

Günlük işlemleri çok daha basit hale getirmek için

Peptask ‘ a göz atın.

Otel yönetim yazılımında neler aramalı ?

 • Alışılmış ara yüzü ve kullanımı kolay olması : Basit ve gezinmesi kolay bir ara yüz , otel gibi hızlı tempolu bir ortamda çalışan personel için gereklidir. 
 • Birden fazla cihazda uyumlu : Otel personelinin görevlerini anında kontrol etmesi gerektiğinden, bilgileri doğrudan mobil cihazlarında almaları önemlidir.
 • Kat hizmetleri ve bakım yönetimi : Otel çalışanları , oda durumlarını izleyebilir, temizlik görevlilerine görevler atayabilir, bakım taleplerini ve raporlarını yönetebilir.
 • Denetim ve kontrol listeleri: Otel çalışanlarını ,tek ekrandan denetim sağlayarak kalem kağıt, excelde geçirilen zaman kaybından kurtulur.

 

Otel Kontrol Listesi Nedir ?

Araştırmalar, kontrol listelerinin üretkenlik, zaman yönetimi, hafıza ve konsantrasyon üzerinde doğrudan etkisi olduğunu göstermiştir. Otellerde, otel operasyonlarının kalitesini ve personel performansını iyileştirmek önemli bir konudur . Tüm otel alanları için kontrol listeleri, hizmet standardını ve hizmet seviyesini kapsamlı bir şekilde gözden geçirmek ve optimize etmek için Peptask kullanabilirsiniz.

Otel kontrol listeleri, düzenli denetimler ve eğitimlerle günlük operasyonlarda yönetimi ve personeli destekler. Süreçler bu şekilde standartlaştırılabilir ve kolaylaştırılabilir. Dikkatli ve basitçe oluşturulan  kontrol listeleri ile konuklar arasında güven artarr ve kusursuz bir itibar sağlar.

 

Otel kontrol listelerini kullanmak için başlıca nedenler

Otel kontrol listelerinin ekip için güçlü motivasyon kaynakları olmasının birkaç iyi nedeni vardır. Her şeyden önce kontrol listeleri, hedefleri stratejik ve yönetilebilir adımlarla tanımlar.
Otel kontrol listeleri, ekibe büyük hedeflere küçük, yönetilebilir adımlarla ulaşılabileceğini göstermek için peptask size yardımcı olur. Daha büyük görevleri daha küçük, yönetilebilir tek ekrana bölmek, insanları süreç boyunca motive ve pozitif tutar.
Küçük görevler neden büyük ölçekli hedeflerden daha motive edici? Ne kadar küçük olursa olsun bir başarı hissine sahip olduğumuzda, beyin mutluluk hormonu salgılar.  Bir görevi listeden işaretlemek ve bunu kolayca halletmek sizi mutlu eder. Bu da bizi kontrol listemizdeki daha fazla öğe üzerinde çalışmaya motive eder.

Otellerde hangi kontrol listelerine ihtiyaç vardır?

Bir otelin günlük işleyişi, birçok görev alanını aynı anda takip etmek anlamına gelir. Kontrol listeleri süreçleri standartlaştırır, bu şekilde çalışan deneyimi iyileştirilebilir ve güvenilirlik ve belirli bir standart oluşturularak sadakat yaratılabilir. Zamanla, otel kontrol listelerinin kullanılması olumlu yorumların sayısını artırabilir.

Otellerde kullanılabilecek bir dizi farklı kontrol listesi türü vardır :

 • Genel özellik kontrol listesi : personelin eğitim alıp almadığını, tüm otel alanlarının marka standartlarını karşılayıp karşılamadığını değerlendirmek ve konuk odalarını konfor ve temizlik açısından kontrol etmek için.
 • Oda Kontrol Listesi : Odaların temiz ve hasarsız olup olmadığını ve mobilya ve dekorun iyi durumda olup olmadığını değerlendirmek için.
 • Kat Hizmetleri Kontrol Listesi : Kat hizmetleri ekibinin tutarlı bir şekilde çalışıp çalışmadığını ve otelin tüm alanlarının temiz, ve misafirler için uygun olup olmadığını değerlendirmek için.
 • Banyo Kontrol Listesi : Banyoların temizlenip temizlenmediğini değerlendirmek ve hangi ekipmanın temizlenmesi gerektiğini belirlemek için. Şampuan, havlu vb. şeyler için ayrıca envanter listesi eklenebilir.
 • Envanter Kontrol Listesi : Otel malzemelerinin, tesis içi restoran için yiyecek ve içeceklerin ve ücretsiz ürünlerin yeterli olup olmadığını değerlendirmek için.
 • Otel bakım kontrol listesi : Tesisat, elektrik, yangından korunma, güvenlik sistemleri ve derin temizlik gibi devam eden ve ara sıra yapılan bakımları takip etmek için.

Bir otelin neler sunduğuna bağlı olarak özelleştrilmiş kontrol listeleri eklenebilir . Başarılı bir otel işletmek istiyorsanız, olup biten her şeyi takip etmeniz gerekir. Bu, görevlerin otelin kendi standartlarına göre tamamlandığını ve yürütüldüğünü bilmeniz gerekir. Uygulamadan alınan dijital kontrol listeleri ile otel yöneticilerinin ve personelinin görevleri zamanında tamamlanması ve düzenli kalması daha kolaydır .Denetimler için mobil ve basit bir uygulama olanPeptask ile otel personeli, dijital kontrol listelerini kullanarak günlük görevlerini hedeflenen bir şekilde tamamlar. Düzenli denetimler, hizmet kalitesindeki boşlukları erken bir aşamada ortaya çıkarabilir. Peptask uygulaması , konukların memnuniyeti için otel işletme prosedürlerine uygunluğun sağlanmasına yardımcı olur.

Otel ekipleri, Peptask ile aşağıdaki avantajlardan yararlanır :

 • Özelleştirilebilen form oluşturma  ile , herhangi bir kağıt listesi dakikalar içinde dijital bir otel kontrol listesine dönüştürülebilir.
 • Peptask , otellerin dijital olarak hızlı ve güvenli bir şekilde başlaması için çeşitli kullanıma hazır formlar da sunar.
 • Peptask’ı kullanarak tüm ekipler her türlü incelemeyi veya görevi, kolaylıkla ve zaman kazandıracak şekilde gerçekleştirebilir.
 • Tüm teftiş sonuçları otomatik olarak tek rapora dönüştürülebilir ve direkt yetkililere gönderilebilir.
 • Kapsamlı analizler, otelin hizmet kalitesindeki eksikliklerin daha hızlı ortaya çıkarılmasına ve böylece süreçlerin sürekli iyileştirilmesine yardımcı olur.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

Çalışan Yönetimi

Şantiyedeki İnşaat Ekiplerinde İletişimi Geliştirmenin 9 Yolu

Yöneticiler, günlük operasyonlarında iletişimin ne kadar önemli olduğunu gözden kaçırırlar. Çalışanlarınız, yöneticiler ve iş arkadaşlarıyla iletişim kuracak araçlara sahip değilse, güvensiz ve üretken olamazlar.İnşaat, çalışanlarınız için

Çalışan Yönetimi

İşletmeniz İçin Doğru Seçim: Peptask

Bir işletme sahibine, “Sizin için en zor olan ve tamamlamanız için çok zaman alan görev nedir?” Muhtemelen, yöneticilerin %99,99’u bunun çok yönlü bir çalışan programı

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch